Дома Фудбал Што правеше Меси додека Суарез изведуваше пенал? 🎥

Што правеше Меси додека Суарез изведуваше пенал? 🎥

Барселона со 3:1 го победи Наполи и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Головите за Барселона ги постигнаа Ленгле, Меси и Суарез. Суарез постигна гол во самиот финиш кога рутински ја реализираше најстрогата казна. Во таа ситуација внимание привлече Меси.

Имено, додека Уругваецот го изведуваше пеналот Меси на работ на шеснаесетникот ги врзвуваше копачките и едвај да ја подигна главата по шутот на Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пјаниќ: Роналдо ми кажа дека морам да ја прифатам понудата од Барселона

Миралем Пјаниќ изненади со последната изјава за „Мундо Депортиво“ во која откри дека Крист…