Дома Фудбал Останато Што може да значи лош терен – малку фалеше да останеме без Столе! 🎥

Што може да значи лош терен – малку фалеше да останеме без Столе! 🎥

Македонската фудбалска репрезентација вечерва игра против Италија и по првите 45 минути резултатот е без голови 0:0.

Македонија успева да парира на Италија и можеме да биде задоволни посебно од вториот дел од првото полувреме.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


На пет минути пред крајот на полувремето, поради екстремно лошиот терен на Арената можевме да останеме без нашиот најдобар голман Столе Димитриевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…