Дома Фудбал Англија Што и да се случи Арсенал нема да го менува Артета

Што и да се случи Арсенал нема да го менува Артета

Иако Арсенал не се наоѓа баш во најдобра ситуација, изгледа во Лондон немаат намера да го менуваат Микел Артета.

Сопствениците на Арсенал веруваат дека на Артета му треба време и дека веќе наредната сезона ќе докаже дека бил вистинскиот избор.

Клубот наводно за Артета спремил проект во кој се спремни да му дадат време и очекуваат со тој проект „топџиите“ да се вратат во врвот на англискиот фудбал.

Во овој момент Арсенал се наоѓа на деветта позиција во Премиер лигата и големи се шансите да остане без излезе на меѓународна сцена следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Џеко: Рома не можеше да добие подобар тренер од Мурињо

Напаѓачот на Рома, Един Џеко откри дека е среќен поради доаѓањето на Жозе Мурињо на кормил…