Дома Луд Спорт Шоу на Ѓоковиќ: Играше тенис со тава наместо рекет 🎥

Шоу на Ѓоковиќ: Играше тенис со тава наместо рекет 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на тренинзите пред УС Опен повторно приреди вистинско шоу.

Ѓоковиќ го следат многу фанови и на тренинзите, па тој реши да им приреди шоу и играше тенис со тава наместо со рекет.

Србинот зеде и бејзбол палка, а потоа и сообраќаен знак СТОП за на крајот да одигра неколку поени со голи раце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Судиска анализа: Брера оштетена за чист гол!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Денес беше објавена р…