Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи ќе игра натпревар со турскиот гигант Бешикташ!

Шкупи ќе игра натпревар со турскиот гигант Бешикташ!

Од екипата на Шкупи преку социјалните мрежи потврдуваат дека во ноември ќе патуваат за Истанбул каде што ќе одиграат пријателски натпревар против гигантот Бешикташ.

Натпреварот е закажан за 11. ноември, во терминот кога ќе биде репрезентативната пауза за последните две квалификациски кола за Светското првенство во кои ние ќе играме со Ерменија на гости и Исланд дома.

Во сабота Шкупи во рамките од ПМФЛ ќе се сретне со Тиквеш во Кавадарци.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реакција на ФК Скопје: Скандалозно судење на Автокоманда!

Вчера Скопје запиша пораз против Шкупи од 1:3 во рамките од ПМФЛ. После натпреварот од Ско…