Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкупи се засили со поранешен играч на Работнички

Шкупи се засили со поранешен играч на Работнички

Tимот на Шкупи денес се засили со екс-косовскиот репрезентативец, Суад Сахити.

Во прашање е 28-годишно десно крило кој во минатото беше дел и од Работнички, но во минатото имаше можност и да ја почувствува младинската школа на француски Марсеј.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Со клубот од Чаир потпиша договор на една година со можност за продолжување на уште една.

Сениорската кариера ја започна во клубот од Дебар Маало за кој играше од 2014-та до 2017-та година. Покрај Работнички го носеше дресот уште на Секндербеу, АЕЛ, Септември Софија, Висла Плоцк, Зрињски, Шибеник и Лапи од каде што дојде во Чаир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…