Дома Фудбал Англија Ширер: Не сум сигрен дека Њукасл може да избори опстанок

Ширер: Не сум сигрен дека Њукасл може да избори опстанок

Поранешниот фудбалер на Њукасл, Алан Ширер не е сигурен дека неговиот клуб ќе може да остане во Премиер лигата наредната сезона.

Њукасл вчерао дигра нерешено 1:1 против Норвич, а голот го прими во 79. минута. „Црно белите“ се единствена екипа без победа во Премиер лигата и се последни на табелата со седум бодови.

„Не сум сигурен дека ќе изборат опстанок. Ги чека натпревар против Барнли, во наредните денови ќе слушаме дека тоа е натпревар кој мораат да го добијат. Поминаа 14 натпревари и немаат победа, колку подолго трае таквата ситуација толку е полошо“, изјави Ширер за „Амазон Прајм“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …