Дома Фудбал Репрезентации Швајнштајгер: Освен Рудигер, цела одбрана на Германија е просек и за Бундеслига

Швајнштајгер: Освен Рудигер, цела одбрана на Германија е просек и за Бундеслига


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Германија вчера доживеа шок и оваа репрезентација се враќа дома, вторпат во низа испаѓаат не ја поминуваат групата.

Томас Милер по оваа елиминација на Германија најави повлекување од репрезентацијата, а во јавноста со критики се огласи поранешниот капитен на германската репрезентација, Бастијан Швајнштајгер.

Според Швајнштајгер најголемиот дел од репрезентацијата, а посебоно одбраната се играчи за просечни клубови во Бундеслигата.

„Погледнете ги, погледнете го составот и ќе ви биде јасно. Видете кој игра одбрана. Освен Рудигер кој е класа се друго е просек и за Бундеслигата. Очигледно е дека покрај останатите позиции најголем проблем е дефанзивата“, изјави Рудигер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Гвардиола искрено објасни зошто настанал проблемот со Кансело

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалерите на Манче…