Дома Фудбал Германија Чупо-Мотинг одбиваше да се вакцинира, а сега е позитивен на ковид-19

Чупо-Мотинг одбиваше да се вакцинира, а сега е позитивен на ковид-19

Чупо-Мотинг беше еден од оние фудбалери на Баерн Минхен кои одбиваа да се вакцинираат, а сега тој е позитивен на ковид-19.

Баерн преку официјално соопштение потврди дека Чупо-Мотинг добил позитивен тест и сега е во изолација во неговиот дом. Чупо-Мотинг е помеѓу оние фудбалери на Баерн кои жестоко се спротиставуваа на вакцинацијата.

Во Баерн имаше проблем со неколку фудбалери кои не сакаа да се вакцинираат, а во медиумите се најавуваше и дека клубот ќе преземе мерки против нив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…