Дома Фудбал Италија Чудо треба да се случи Интер да не биде шампион во Серија А

Чудо треба да се случи Интер да не биде шампион во Серија А

Интер има огромна предност на врвот во Серија А, па така чудо треба да се случи за „нероаѕурите“ да не ја завршат годината со Скудето.

На десет кола пред крајот тимот на Симоне Инзаги е лидер со 75 бодови, Милан е второпласиран со 59, додека Јувентус има 58 бодови. Предноста на Интер во однос на градскиот ривал е 16 бодови.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тоа значи дека во игра во се уште вкупно 30 бодови, па така математички гледано Интер може да изгуби и пет натпревари и пак да биде шампион, притоа Јувентус и Милан да победат на сите до крајот не би дошле до првата позиција.

Ако се погледне актуелната форма навистина е тешко да се поверува дека Интер може да загуби на повеќе од половина натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…