Дома Луд Спорт Човек да гледа фудбал само заради неа – дали ќе му го „лапне“ местото на Линекер?

Човек да гледа фудбал само заради неа – дали ќе му го „лапне“ местото на Линекер?

Италијанската водителка Флоријана Месина е сериозна конкуренција на фудбалската легенда Гари Линекер во емисијата „ Match of the Day”.

Легендарниот англиски фудбалер е домаќин на ова спортско шоу веќе 21 година. Некогашната ѕвезда на Тотенхем има милиони фанови на Инстаграм , но тоа не му помага во „битката“ со убавата Флоријана за задржување на својата позиција во шоуто.

 
View this post on Instagram
 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

30-годишната Флоријана има искуство во водење на вакви спортски емисии, сексапилната Италијанска веќе неколку години ја води емисијата на Каналот 9 „ Tutto Campo”.

 
View this post on Instagram
 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Марадона го фатија во незгоден момент, па настана паника на клупата (видео)

Легендарниот Марадона моментално го води тимот на Гимназија Ла Плата, а камерите забележаа…