Дома Фудбал Останато Чилеанците бесни: Фалкао го намести натпреварот пред милионскиот аудиториум?! (Видео)

Чилеанците бесни: Фалкао го намести натпреварот пред милионскиот аудиториум?! (Видео)

Аргентина славеше над Еквадор и дури тогаш беше јасно дека ќе стигнат до директен пласман.

Секако, резултатот е следен и кај Перу и Колумбија, каде гостите водеа, а потоа Перу изедначи преку Герера.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


А потоа почна разговорот на теренот помеѓу фудбалерите. Фалкао ја покри устата со раце, но се гледа дека играчите на Перу побараа од своите соиграчи да стојат настрана и да не форсираат, бидејќи 1:1 им одговараше и на едните и на другите.

Но, Перу победи, Колумбија би одела во бараж, но тие напади би биле меч со две острици, бидејчи во случајот да постигнеа погодок и однесеа триумф, домаќинот ќе останеше без бараж.

А во баражот ги чека Нов Зеланд, Перу сепак е голем фаворит во тој дуел, па се очекува лесно да стигне до Русија.

Сцената сепак беше вредна внимание во јавноста, најмногу кај Чилеанците кои останаа со празни раце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …