Дома Фудбал Англија Четири номинации за тренер на годината во ПЛ: Го нема Гвардиола!

Четири номинации за тренер на годината во ПЛ: Го нема Гвардиола!

Англиската Премиер лига ќе го избира најдобриот тренер за сезоната 2019/20, а интересно е дека во потесната конкуренција го нема Пеп Гвардиола.

Очекувано на листата се најде и во овој момент е прв фаворит Јирген Клоп кој на „црвените“ им ја донесе првата титула во ПЛ после 30 години чекање.

Тука се уште Брендан Роџерс од Лестер, Френк Лампард од Челзи и Крис Вилдер од Шефилд.

Интересно што на листата на се најде Гвардиола иако неговиот тим со 81 бод заврши втор и ги освои Карабао купот и Комјунити Шилд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шкендија покажа „заби“, но Тотенхем сепак беше „преголем залак“ 🎥

Вечерва на Арената „Тодор Проески“ во Скопје се одигра натпреварот од третото квалификацис…