Дома Фудбал Останато Четвртфинале во ЛЕ: Дербито ќе го играат Милан и Рома!

Четвртфинале во ЛЕ: Дербито ќе го играат Милан и Рома!

Веднаш по паровите за четвртфиналето во Лигата на шампионите во Нион се извлекоа и паровите за Лигата на Европа.

Најголемото дерби го играат италијанските гиганти Милан и Рома кои ќе ги вкрстат „копјата“ меѓусебе. Но секако и во останатите дуели се очекува да гледаме интересни пресметки.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Лига Евроопа четвртфинале:

Милан – Рома

Ливерпул – Аталанта

Баер Леверкузен – Вест Хем

Бенфика – Марсеј

Лига Европа полуфинале:

Бенфика – Марсеј/Ливерпул – Аталанта

Милан – Рома/Баер Леверкузен – Вест Хем

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …