Дома Топ вести Челзи прави шокантен трансфер, и тоа од Реал Мадрид!

Челзи прави шокантен трансфер, и тоа од Реал Мадрид!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Шпанските и англиските медиуми најавуваат дека Челзи во јануари или следното лето може да направи шокантен трансфер и тоа од Реал Мадрид.

Имено, медиумите тврдат дека Серхио Рамос не е повеќе недопирлив во Реал Мадрид и дека Флорентино Перез е спремен да го слушне понудите за капитенот следното лето.

Англиските клубови будно ја следат ситуацијата, а најголем интерес за Рамос покажуваат Челзи и Манчестер Јунајтед.

Шпанскиот дефанзивец има 31 година и заработува 10 милиони евра по сезона, па поради тоа Перез смета дека би можел да го замени со помлад од него и дека е одлично време да заработи на неговата продажба.

Иако ова делува неверојатно, сепак Челзи веќе стапил во контакт со неговиот агент, а медиумите тврдат дека трансферот има големи шанси да се реализира, особено поради фактот што и самиот фудбалер има желба да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Верати се враќа во Серија А

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ма…