Дома Трансфер зона Челзи не се откажува, спрема рекордна понуда за Фофана

Челзи не се откажува, спрема рекордна понуда за Фофана

Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи не се откажува од дефанзивецот на Лестер, Весли Фофана и спрема нова понуда.

„Сините“ се во потрага по квалитетен дефанзивец, па откако ја загубија битката за Жил Кунде, се насочија кон Фофана.

Лестер е во силна позиција да преговара за 22-годишниот дефанзивец бидејќи тој има договор до летото 2027 година. 

Челзи испрати прва понуда од 60 милиони фунти плус бонуси, но Лестер експресно ја одби таа понуда.

Англиските медиуми пренесуваат дека „сините“ се спремни да го соборат рекордот за дефанзивец и да платат 80 милиони фунти колку што бара Лестер.

Фофана веќе има договор со Челзи и инсистира да се пресели на „Стенфорд Бриџ“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…