Дома Фудбал Лига на шампиони „Челзи може да ја освои Лигата на шампионите“

„Челзи може да ја освои Лигата на шампионите“

Тренерот на Севиља, Јулиен Лопетеги изјави пред мечот со Челзи изјави дека неговиот тим имал подеднакво тежок припремен период како и „сините“.

Френк Лампард ги обвини кратките припреми за проблемите на неговиот тим во одбраната. Челзи постигнува голови, но и прима доста па затоа освои само осум бода во првите пет кола во Премиер лигата.

„Не можам да го коментирам тоа што го кажал тој, но и ние се најдовме во комплексна ситуација од кога се започна. Сепак, не вреди да се зборува за тоа, фокусот треба да биде ставен на користење на сите расположливци средства“.

„Нешто што може да помогне е возбудувањето кое го чувствуваме кога играме во Лигата на шампионите, ова е екстремно тешко и вобудливо натпреварување. Сега играме со еден тим кој може да ја освои Лигата на шампионите, Челзи има капацитет за такво нешто“, изјави Лопетеги.

И покрај тоа Лопетеги нагласи дека неговиот тим ќе оди на победа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Зидан: Гладни сме за успех, но имаме проблеми

Реал Мадрид после репрезентативната пауза победи во Лигата на шампиони, но има лоши резулт…