Дома Трансфер зона Челзи и Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Вест Хем

Челзи и Јунајтед ја сакаат ѕвездата на Вест Хем


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека Челзи и Манчестер Јунајтед го сакаат играчот на Вест Хем, Деклан Рајс.

Рајс е „дете“ на Челзи, каде порасна заедно со Мејсон Маунт, а подоцна пријателството продолжи и во репрезентацијата на Англија.

Рајс е поливалентен фудбалер, може да игра како стопер, но и како дефанзивен играч за врска, па токму поради тоа е голема желба на Лампард.

Интерес за Рајс покажува и Манчестер Јунајтед, кој неодамна го продолжи договорот со Вест Хем и има откупна клаузула од 70 милиони фунти.

Двата клуба на лето ќе водат голема битка за потписот на Рајс, кој игра одлично како за Вест Хем така и за репрезентацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…