Дома Фудбал Англија Челзи има црна низа како ниту еден друг клуб: Никако не може да победи во куп финале!

Челзи има црна низа како ниту еден друг клуб: Никако не може да победи во куп финале!

Челзи вчера беше поразен во англискиот Лига Куп од Ливерпул по продолженија со 0:1, а единствениот гол на натпреварот го постигна Вирџил Ван Дајк во 118. минута.

Ван Дајк со овој гол го донесе јубилејниот десетти трофеј за својот клуб во ова натпреварување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Челзи од друга страна со поразот се најде на негативната страна на историјата бидејќи за нив ова е шесто куп финале кое го изгубиле. Нешто што за првпат се случува во островскиот фудбал.

Серијата на „сините“ трае од 2019 година…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…