Дома Фудбал Челзи вчера имаше и втор тренер – Тијаго Силва 🎥

Челзи вчера имаше и втор тренер – Тијаго Силва 🎥

Oд доаѓањето на Томас Тухел тимот на Челзи бележи одлични резултати.

Вчера Челзи го елиминираше Атлетико во натпревар во кој целосно ги надигра „јорганџиите“, а под водство на Тухел „сините“ се 13 натпревари без пораз.

Бразилскиот стопер Тијаго Силва не можеше вчера да му помогне на својот тим на теренот, па од трибините изгледаше како тренер. Капитенот на Челзи во текот на целиот натпревар довикуваше од трибините и делеше совети за неговите соиграчи.

Интересен беше и моментот кога Силва го прослави голот на Емерсон со Маунт и Жоргињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чедомир Јаневски ќе биде прв селектор на Јужна Африка на два натпревари

Maкедонскиот стратег Чедомир Јаневски неодамна доби нов ангажман како асистент во фудбалск…