Дома Фудбал Репрезентации Чедомир Јаневски дел од стручниот штаб на репрезентацијата на Јужна Африка!

Чедомир Јаневски дел од стручниот штаб на репрезентацијата на Јужна Африка!

Македонскиот тренер Чедомир Јаневски ќе има нова улога во неговата кариера – ќе биде дел од стручниот штаб на репрезентацијата на Јужна Африка!

Во псоледната сезона македонскиот стратег оствари одлични резултати со Олимпијакос Никозија, па така го привлече вниманието. Во репрезентацијата на Јужна Африка тој ќе биде асистент на тренерот Хуго Брос.

Играчката кариера Јаневски ја заврши во 1999 година во клубот Даринг Клаб Бланкенберге и таму ја започна и тренерската кариера.

Во периодот од 2012 до 2013 година тој беше и селектор на македонската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…