Дома Топ вести Чави добил понуда од клуб од Премиер лигата?

Чави добил понуда од клуб од Премиер лигата?

Чави Ернандез ја напушти Барселона, но многу брзо може да добие нов ангажман.

Неколку шпански и британски медиуми пренесуваат дека за искуснуот стратег е заинтересиран Челзи ко јсе раздели со Маурисио Покетино.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Ова е интересна информација, бидејќи Челзи прво го сакаше Ханси Флик, но германскиот стратег се одлучи да седне на клупата на Барселона.

Челзи неодамна се раздели со Покетино поради неисполнетите очекувања, а од друга страна за Чави ова би било прв ангажман во Премиер лигата.

Наводно, првиот чекор бил направен, но Чави побарал да ги заврши обврските во Барселона, за да може сериозно да преговара, сега кога тоа се случи веројатно нема пречки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …