Дома Топ вести Чави го сака Стерлинг во Барселона

Чави го сака Стерлинг во Барселона

Барселона покажува сериозен интерес за ѕвездата на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг, пренесуваат каталонските медиуми.

Барселона се обиде да го ангажира Стерлинг и во летниот преоден рок, но немаше финансиски услови да го комплетира трансферот.

Стерлинг го изгуби местото помеѓу стартерите кај Гвардиола, јавно го изрази своето незадоволство размислува да си замине од „Етихад“.

Чави денес и официјално ќе биде потврен за нов тренер на Барселона, а негова најголема желба е токму Стерлинг.

Договорот на Англичанецот со „граѓаните“ истекува во 2023 година, а Сити поставил цела од 80 милиони евра за неговата слобода.

Барселона наскоро ќе започне преговори и ќе се обиде да ја намали цената.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…