Дома Актуелно Црвена Звезда опција за Ериксен!?

Црвена Звезда опција за Ериксен!?

Кристијан Ериксен вчера го раскина договорот со Интер и официјално е слободен играч.

Данецот беше приморан да стави крај на договорот со Интер бидејќи во Серија А не можеше да игра со вградениот дефибрилатор.

Сепак, Ериксен нема да ја заврши кариерата и ќе продолжи да игра фудбал.

Неговиот менаџер изјави дека тој има понуди од две екипи, а во Белград се убедени или сакаат една од нив да биде од српскиот клуб.

Во Белград наводно се надеваат дека конекцијата која ја има Дејан Станковиќ би можела да придонесе Ериксен да ја избере Звезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Мората се враќа во Премиер лигата

Примарна трансфер цел на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓа…