Дома Видео Хит изјава на српски тренер: Аврамовиќ крадеше топки како да е од партијата на Вучиќ 🎥

Хит изјава на српски тренер: Аврамовиќ крадеше топки како да е од партијата на Вучиќ 🎥

Душко Вујошевиќ е еден од најлегендарните тренери во последните децении, а сега на интересен начин ја искоментира играта на Алекса Аврамовиќ за репрезентацијата на Србија.

Аврамовиќ како и останатите кошаркари на Србија играат одличен Мундијал и заслужено се во финалето каде што ги чека меч со Германија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По вчерашниот натпревар против Канада во кој го чуваше Шеј Гилгес Александер, еден од најдобрите стрелци во НБА, внимание привлече изјавата на Вујошевиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас натпис на српски јазик испратија провокација до Јокиќ 🎥

Лука Дончиќ игра уште една одлична сезона во дресот на Далас Маверикс, а како што стојат р…