Дома Трансфер зона Хит играчот на ЕП е пред договор со Барса, но и поставил услов!

Хит играчот на ЕП е пред договор со Барса, но и поставил услов!

Според информациите на каталонските медиуми Барселона е блиску до ангажман на фудбалерот кој блеска на Европското првенство, Нико Вилијамс.

Вилијамс е голема желба на Барселона и директоеот Деко напорно работи на реализација на трансферот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Навидно Барселона веќе одржала состанок со агентит на фудбалерот, Феликс Таинта и тој состанок поминал прилично добро.

Сега клубот од Камп Ноу ќе треба да најде начин како да ја aктивира неговата откупна клаузула, откако Атлетик Билбао порача дека нема да прифати трансфер на рати.

Но исто така се наведува дека Нико Вилијамс поставил рок до кога треба да се комплетира трансферот, и Барселона најдоцна до првата недела во август.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…