Дома Фудбал Останато Хит во регионот: Доаѓаат од село со помалку до 5.000 жители, а станаа шампиони во државата!

Хит во регионот: Доаѓаат од село со помалку до 5.000 жители, а станаа шампиони во државата!

Tимот на Дечиќ на едно коло пред крајот успеа да ја освои шампионската титула во Црна Гора откако со 1:0 успеа да слави против Сутјетска на гостински терен.

За овој тим ова е историски прв трофеј во првенството на Црна Гора, а посебен е фактот што доаѓа од град-село, Тузи. Станува збор за место кое се наоѓа на околу девет километри од Црна Гора.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Ова место брои помалку од 5.000 жители, а сега може да се пофали дека има шампион во најсилната фудбалска лига во државата.

Стадионот „Тушко Поле“ на кој ги играат натпреварите има капацитет од 2.000 седишта, па така квалификациите за европските натпреварувања ќе мора да ги играат во Подогорица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…