Дома Фудбал Останато Херојот на Атлетико против Ливерпул си го крстил кучето „Енфилд“ (ФОТО)

Херојот на Атлетико против Ливерпул си го крстил кучето „Енфилд“ (ФОТО)

Mинатиот месец Маркос Љоренте го одигра натпревариот натпревар во кариерата кога на гости против Ливерпул за Атлетико постигна два гола и така придонесе за елиминацијата на актуелниот европски шампион.

Тој натпревар Љоренте сигурно вечно ќе го памети, а доказ за тоа е името кое му го дал на своето куче. Ни помалку, ни повеќе кучето на Љоренте го добило името „Енфилд“ , како култниот стадион на „црвените“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …