Дома Фудбал Останато Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Хаос: Претседателот на Анкарагучу влета на терен го нокаутираше судијата🎥

Немили сцени се забележани вечерва во Турција, веднаш по натпреварот помеѓу Анкарагучу и Ризеспор, кога претседателот на домашната екипа Башкани Фарук Коча физички го нападна судијата.

Во регуларниот дел судијата покажа и два црвени картони. Ризеспор до бод дојде во 97.минута со голот на Аргентинецот, Адолфо Гаич.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Претседателот Коча очигледно незадоволен истрча на теренот и двапати го удри судијата Халил Мелер, кој веднаш падна на земја, а потоа доби уште еден удар со нога.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…