Дома Луд Спорт Хаос на Азискиот Куп: Новинарите физички го нападнаа селекторот на Ирак🎥

Хаос на Азискиот Куп: Новинарите физички го нападнаа селекторот на Ирак🎥

Фудбалската репрезентација на Ирак изненадувачки е елиминирана од Јордан на Азискиот куп на нациите со 2-3.

Поразот на ирачкиот тим го навлече гневот на медиумите во земјата, бидејќи Ирак се сметаше за еден од фаворитите за освојување на титулата.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Поразот предизвика вистински хаос на прес-конференцијата на селекторот Хесус Касес. Тој физички беше нападнат од ирачките новинари кои го обвинија дека дава премногу интервјуа за шпанските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…