Дома Останати Кошарка Хаос во Белград: Навивачите ги нападнаа кошаркарите на Партизан, па се степаа меѓу себе! 🎥

Хаос во Белград: Навивачите ги нападнаа кошаркарите на Партизан, па се степаа меѓу себе! 🎥

Петте порази во низа ги налутија навивачите на Партизан кои вчера ги нападнаа и играчите на својот тим.

Црно-белите беа поразени од Баерн на домашен терен и иако Партизан се уште има шанси да дојде барем до плејинот, навивачите збеснаа. Тие вербално ги нападнаа кошаркарите по натпреварот, а веројатно да не беше обезбедувањето ќе дојдеше и до физички контакт.,


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Кошаркарите со помош на полицијата и обезбедувањето беа испратени во соблекувалната. Полскиот репрезентативец Матеуш Понтика не можеше да ги истрпи критиките, па тргна да возврати.

Кога кошаркарите веќе беа во тунелот дојде до тепачка меѓу навивачите на трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…