Дома Луд Спорт Хаос во Амстердам: Уапсени 120 навивачи на Јувентус (видео)

Хаос во Амстердам: Уапсени 120 навивачи на Јувентус (видео)

0

Жестоки инциденти имаше на улоците на Амстердам пред вечерашниот меч помеѓу Ајакс и Јувентус во Лигата на шампиони.

Во поединечни инциденти, навивачите на Ајакс имале и жесток судир со полицијата, а италијанските медиуми пренесуваат дека дошло до судири и помеѓу двете навивачки групи.

Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини потврди дека 120 навивачи на Јувентус се уапсени поради „носење предмети кои не се прикладни за влегување на стадион“.


Следете го Sportski.mk и на


Нашата екипа од Македонија за среќа е на сигурно.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

Вчера се доби разврската од четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Ајакс прир…