Дома Фудбал Англија Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најголемите промашувања во својата кариера.

Се најде Норвежанецот во идеална прилика и пред себе имаше празна мрежа на неколку метри од голот на Онана кој беше веќе совладан.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Скоро сите на стадионот веројатно ја видоа топката веќе во мрежата, но Халанд реагираше катастрофално лошо и ја испрати топката над голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…