Дома Фудбал Англија Халанд на тренинг пристигна со „ѕвер“ од 320.000 евра📷

Халанд на тренинг пристигна со „ѕвер“ од 320.000 евра📷

Ерлинг Халанд минатото лето пристигна во Манчестер Сити и игра фантастична сезона, па собори многу рекорди во Премиер лигата.

Халанд е љубител на скапите автомобили, а со оглед дека многу заработува може да си дозволи луксуз.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тој на последниот тренинг на Манчестер Сити пристигна со со „Ролс-Ројс“ од 320.000 евра. 

Халанд има уште неколку скапи автомобили во својата колекција, меѓу кои се „Ауди РС 6 Авант“ и „Рејнџ Ровер Спорт“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…