Дома Останати Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон Фјури по 12 рунди со судиска одлука.

Фјури имаше големи проблеми на мечот против Усик и загуби на поени, но по битката кажа дека победата требало да му припадне на него.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Британецот не беше задоволен од судиската одлука и кажа дека Усик победил само зашто Украина е во војна.

„Јас сум победникот во оваа борба. Тој победи во неколку рунди, но јас бев подобар во повеќе. Неговата земја е во војна и затоа му ја дадоа победата. Нема да плачам и да барам изговори, туку ќе одморам и потоа ќе се подготвувам за нова битка“, изјави Британецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …