Дома Македонски спорт Мак фудбал ФФМ ќе подели 15.000 топки на клубовите во сите категории

ФФМ ќе подели 15.000 топки на клубовите во сите категории

На денешната седница на Управниот одбот на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени следните одлуки:

–  У.О. на ФФМ донесе одлука за набавка на 15.000 фудбалски топки (со ознака: FIFA QUALITY PRO “IMS – International Match Standard”) кои ќе се распределат на клубовите од сите категории од натпреварувањата во рамки на ФФМ (1 МФЛ, 2МФЛ, Трети лиги, Младински конкуренции и Женска фудбалска лига);

–  У.О. на ФФМ донесе одлука за враќање на паричните средства од продажбата на билети за полуфиналето од Лига на Нации меѓу Македонија и Косово;

–  У.О. на ФФМ ги усвои предлог пропозициите за Куп натпреаврување во футсал за натпреаврувачката сезона 2020/21, пропозициите за Втора футсал лига за натпреаврувачка сезона 2020/21 и предлог пропозициите во млади категории за девојчиња за натпреварувачката сезона 2020/21;

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Одредени судиите за 20. коло во ПМФЛ: Ставрев ќе суди на Шкендија – Вардар

Во 20. коло од ПМФЛ најинтересниот натѕпревар ќе го играат Шкендија и Вардар. И покрај сит…