Дома Македонски спорт Мак фудбал ФФМ ги одреди судиите за 1/4 финалето во Купот на Македонија

ФФМ ги одреди судиите за 1/4 финалето во Купот на Македонија

ФФМ денес ги одреди судиите кои ќе судат на четвртфиналните натпревари од Купот на Македонија.

На средбите кои ќе се играат во Струмица, Струга и Кратово ќе судат Марјан Ецкоски (Академија Пандев – Шкупи), Јован Качевски (Беласица – Македонија Ѓ.П), Марјан Гоцевски (Струга Трим Лум – Ренова), Марјан Маркоски (Силекс – Шкендија).

Натпреварите се играат на 25. ноември од 13:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…