Дома Луд Спорт Фудбалер погоден со камен во глава🎥

Фудбалер погоден со камен во глава🎥

Аргентинскиот тим Росарио победи со 1:0 против уругвајскиот Пењарол во првото коло од групата Г во Либертадорес купот, а мечот го одбележа инцидентот што се случи по завршувањето.

Кога гостинските фудбалери се упатија кон трибината каде што беа сместени нивните навивачи, од делот на стадионот на кој се наоѓаа симпатизерите на Росарио полета камен кој заврши под окото на гостинскиот играч Макси Оливеира.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Фудбалерот на гостинскиот тим падна на земја, а лицето веднаш му беше облеано со крв.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…