Дома Македонски спорт Мак фудбал Фудбалер на Македонија Ѓорче Петров стави крај на кариерата на 25 години

Фудбалер на Македонија Ѓорче Петров стави крај на кариерата на 25 години

Тимот на Македонија Ѓорче Петров квалификациите во Лигата на Нации ќе ги започне од второто коло, а до тогаш се прават промени во тимот.

Денес клубот од Ѓорче објави дека се прекинува соработката со Христијан Коцев, Трим Амбари и Љавдрим Фазлиу, тројцата ќе побараат нова средина.

Покрај нив за Ѓорче идната сезона нема да настапува 25 годишниот Кристијан Филиповски кој изненадувачки стави крај на кариерата. Филиповски во кариерата која рано ја завршува играше уште за Маџари Солидарност и Силекс од каде што дојде во Ѓорче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија падна едно место на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација забележа  забележа пад од едно место на најновата ФИ…