Дома Офсајд Фудбалер на Бока осуден на 25 месеци затворска казна за претепување на својата девојка

Фудбалер на Бока осуден на 25 месеци затворска казна за претепување на својата девојка


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Колумбискиот фудбалер Себастијан Виља кој од 2018 година е член на Бока Јуниорс е осуден на 25 месеци затворска казна поради нанесување телесни повреди на поранешната девојка Даниела Кортез.

Виља нема да оди во затвор затоа што казната е пониска од три години тие 25 месеци ќе биде на условна, а осуден е поради казнено дело „лесни повреди, сексуално насилство и закани“.

Затворската казна можеби ја избегна, но не и од клубот, па во меѓувреме е отстранет од тимот, а се очекува и да добие отказ.

Виља девојката ја претепа во април 2020 година, а таа на друштвените мрежи ги објави добиените повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ванда во „жешко“ издание, објави видео без градник 🎥

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Агентката и п…