Дома Луд Спорт Фудбалер на Астон Вила сакаше да се пофали со тренингот, па ги намсеа сите (видео)

Фудбалер на Астон Вила сакаше да се пофали со тренингот, па ги намсеа сите (видео)

Младиот напаѓач на Астон Вила, Рушан Хепбрн-Марфи сакаше да се пофали со неговиот тренинг, но ги насмеа сите.

21-годишниот фудбалер излезе во дворот на неговата куќа за да се сними и да им покаже на сите како тренира со топката во време на пандемијата на коронавирусот.

Сакаше да покаже и дел од своите вештини, но заврши многу лошо… Погледнете за што станува збор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Измама вредна 1.5 милиони евра: Се обложувале на непостоечки натпревар!

Бразилските власти покренаа истрага поради тоа што во тамошните обложувалници примена е ог…