Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Франција во големи проблеми: „Пола“ репрезентација се бори со вирус!

Франција во големи проблеми: „Пола“ репрезентација се бори со вирус!

Репрезентацијата на Франција во понеделник против Австрија ќе го започне својот настап на Европското првенство, но пред првиот натпревар во тимот на актуелниот вицешампион се појавуваат многу проблеми.

Медиумиуте во Франција објавија дека голем број фудбалери, но и членови на стручниот штаб на Французите се со вироза, а еден од нив е и селекторот Дешам. Информациите од таборот на Франција се дека најлошо во овој момент е Кингсли Коман кој се здобил со воспаление на горните дишни патишта.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неколкумина фудбалери се жалеле на грчеви и главоболки. Коман вчера не тренираше, а го немаше нту Мбапе кој се симна на теренот, меѓутоа не тренирал со соиграчите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…