Дома Фудбал Останато ФОТО: „10 Year’s Challenge“ – Герет Бејл е хит на интернет

ФОТО: „10 Year’s Challenge“ – Герет Бејл е хит на интернет

0

Герет Бејл е уште една во серијата жртви на интернет по повот новиот предизвик – 10 Year`s Challenge.

Бројни корисници на социјалните мрежи поставуваат свои фотографии од 2009. година и ги споредуваат со денешните, а честопати се пронаѓаат и некои шеги, осбоено во светот на спортот.

Корисниците на социјалните мрежи не го прескокнаа Герет Бејл. Неговите бројни повреди се предмет на исмејување на интернет, па така беше и овој пат. Поставени се фотографии од 2009. и 2019. година, а Велшанеот на двете носи лонгета на едната нога.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…