Дома Фудбал Останато ФОТО: „10 Year’s Challenge“ – Герет Бејл е хит на интернет

ФОТО: „10 Year’s Challenge“ – Герет Бејл е хит на интернет

0

Герет Бејл е уште една во серијата жртви на интернет по повот новиот предизвик – 10 Year`s Challenge.

Бројни корисници на социјалните мрежи поставуваат свои фотографии од 2009. година и ги споредуваат со денешните, а честопати се пронаѓаат и некои шеги, осбоено во светот на спортот.

Корисниците на социјалните мрежи не го прескокнаа Герет Бејл. Неговите бројни повреди се предмет на исмејување на интернет, па така беше и овој пат. Поставени се фотографии од 2009. и 2019. година, а Велшанеот на двете носи лонгета на едната нога.

 


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

За прв пат и веројатно никогаш повеќе: Џејми Карагер облече дрес на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Џејми Карагер 15-тина години се обидуваше да ја донесе титулата шампион на Англија на „Енф…