Дома Луд Спорт ФОТО: Шега на годината – Дали ја видовте замената на Барса за Нејмар!?

ФОТО: Шега на годината – Дали ја видовте замената на Барса за Нејмар!?

0

Голма дупка настана во Барселона по заминувањето на Нејмар во ПСЖ.

Странските медиуми секојдневно пишуваат за тоа кој ќе биде неговата замена, а за сега главни кандидати се Кутињо од Ливерпул, Анхел Ди Марија од ПСЖ и Паоло Диабала од Јувентус.

Сепак, на љубителите најважно им е споредната работа на светот, односно оние кои имаат подобра смисла за хумор, ја пронајдоја замената во Барса, а фотографијата на нивнот нов крилен напаѓач ја објавија на социјалните мрежи.

Навивачите на Барса сигурно не се задоволни со новото засилување…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: ОТКРИЕНО – Еден од Хрватските хулигани во дербито е познат ММА борец!

Дамир Товариќ бил еден од хрватските хулигани кои учествуваа во нападот на Гробарите. 156 …