Дома Луд Спорт ФОТО: Хрватската влада денес на седница во „коцкести“ дресови

ФОТО: Хрватската влада денес на седница во „коцкести“ дресови

0

Откако синоќа Хрватска се пласираше во финалето на Светското првенство, министрите во хрватската влада денес на седница дојдоа облечени во хрватски дресови.

Ова медиумите го оценија како одличен гест на хрватската влада со кој се слави големиот успех на фудбалерите.

Сепак, медиумите пишуваат дека само тројца министри носеле оригинални дресови на „коцкестите“ кои чинат 90 евра.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Нова драма на Класниќ: Никој повеќе не може да ми помогне!

Бившиот хрватски репрезентативец, Иван Класиниќ го тужеше докторот од својот поранешен клу…