Дома Офсајд Фото: Топ 10 фудбалери со најскапи автомобили

Фото: Топ 10 фудбалери со најскапи автомобили

0

Фудбалерите како Роналдо, Обамејанг и Бензема во потполност уживаат во луксузен живот, возејќи ги најскапите автомобили на светот.

И нормално, обожаваат да споделат по некоја фотографија на социјалните мрежи. Од Ферари до Ламборџини па до Бентли, скоро да нема брз автомобил во кој не седел барем еден од нив.

Еве ја листата од 10 фудбалери кои во сопственост ги имаат најскапите автомобили на светот.

10. Месут Озил, Ferrari 458 Speciale, 262 илјади евра

9. Серхио Агуеро – Lambroghini Aventador, 295 илјади евра

8. Франческо Тоти – Ferrari 599 GTO, 391 илјади евра

7. Дејвид Бекам – Rolls Royce Phantom, 392 илјади евра

6. Ел Хаџи Диуф – Mercedes – Benz SLR McLaren – 471 илјади евра

5. Златан Ибрахимовиќ – Porsche 918 Spyder – 730 илјади евра

4. Самуел Ето – Aston Martin One-77, 1 милион и 400 илјади евра

3. Обамејанг – LaFerrari, 2 милиони и 250 илјади евра

1.  Кристијано Роналдо и Карим Бензема – Bugatti Chiron, 2 милиони и 810 илјади евра

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Роналдо: Меси ме направи подобар играч, како и јас него!

Денес излезе вториот дел од интервјуто на Кристиано Роналдо за португалската телевизија TV…