Дома Луд Спорт ФОТО: Обамејанг одлучи да ги покаже сите тетоважи

ФОТО: Обамејанг одлучи да ги покаже сите тетоважи

Напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг на своето тело има огромен број на тетоважи.

Иако претходно не го истакнуваше тоа што му е нацртано на телото, сега сепак одлучи да ги покаже сите тетоважи, а тие се навистина импресивни.

Габонецот во јануари оваа година истетовира тетоважа на познатиот цртан филм „Gragon Ball Z“ на кои се карактеризираат главните ликови Гоку и Гохан. Оваа тетоважа се наоѓа на десната бутина

На градите Ауба има истетовирано крилија со дијамант, а на грбот е истетовиран афричкиот континент кој орел го крева во воздух.

На раката има едно посебна тетоважа. Со букви му е истетовирано „Crespo for life“, а оваа тетоважа е посветена на неговиот омилен фудбалер, Хернан Креспо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Заборавете на Роналдо – ова се вика отскок! (видео)

Е овие се рекордери во скокање во височина. Посебно обрнете внимание на тие првите, какви …