Дома Останати Авто Мото Формула 1 ѕвездата правеше вежби во јавност – со кацига на главата

Формула 1 ѕвездата правеше вежби во јавност – со кацига на главата

Дека на возачите од Формула 1 и недостигаат трките најдобро покажуваат фотографиите од островот Корзика.

Таму овие денови работи ѕвездата од екипата на Мерцедес, Валтери Ботас и тоа со неговата девојка.

Двајцата се видено во јавност како прават неколку вежби, а тоа не би било ништо чудно доколку Финецот во тие моменти не носеше кацига на главата.

Многумина тоа го протолкуваа како знак дека на Ботас му недостигаат трките. Да потсетиме, во новата сезона се уште не е возено ниту една трка поради пандемијата со коронавирусот. Почетокот на сезоната се очекува во јули со трката за Големата награда на Австрија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Во феноменална трка Ферстапен победи на Силверстоун!

Холанѓанецот Макс Ферстапен победи на денешната трка на Силверстоун. Младиот возач на Ред …