Дома Фудбал Лига на шампиони Фергусон и од пензија прави се за Сити да нема успех во ЛШ 📸

Фергусон и од пензија прави се за Сити да нема успех во ЛШ 📸

Сер Алекс Фергусон изгледа уште еднаш покажа колку не го сака градскиот ривал на неговиот поранешен клуб, Манчестер Сити.

Ферги веќе долго време не е во Јунајтед, но и покрај тоа денес покажа дека не сака „граѓаните“ да бидат успешни. Вечерва Манчестер Сити игра против ПСЖ во реваншот од Лигата на шампионите, а Фергусон се реши пред овој меч да го посети хотелот во кој престојуваат играчите на ПСЖ.

Славниот стратег со своето појавување сакал да го мотивира клубот од Париз, а сигурно имал и да подели некој совет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…