Дома Останати Авто Мото Ферари го претстави болидот за новата сезона (ФОТО)

Ферари го претстави болидот за новата сезона (ФОТО)

Тимот на Ферари го претстави својот болид за новата сезона во Формула 1.

На церемонија која се одржа на 30 километри од базата на тимот од Маранело Ферари го претстави болидот со кој ќе се натпреварува во новата сезона.

Визуелно болидот скоро и да нема измени, а ќе го нос името СФ1000 за да се прослави 1000 трка во Ф1 која ќе ја вози овој тим сезонава.

Во недела ќе бидат предсезонските тестирања, па тука и за прв пат ќе го видиме овој болид на Ферари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Дончиќ се потсети на денот кога се запознал со Роналдо (ВИДЕО)

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда и прикажува одлични настапи во НБА лигата за Далас. Дончиќ …